📸 Jak wygląda współpraca?

Najpierw przesyłasz do nas kurierem swoje produkty do sfotografowania, a w e-mailu podajesz wytyczne co i jak ma być sfotografowane, następnie my zajmujemy się przygotowaniem produktów, zrobieniem zdjęć i obróbką, po czym dostajesz propozycję zdjęć na e-mail. Po akceptacji przez Ciebie zdjęć wystawiamy fakturę, a po jej opłaceniu kurier odbiera od nas Twoje produkty, a Ty dostajesz dostęp do serwera ze swoimi gotowymi zdjęciami w pełnej rozdzielczości.

📸 Czym jest packshot?

 

Packshot to każde zdjęcie (ruchome lub statyczne), za pomocą którego producenci i sprzedawcy przedstawiają swój produkt. Przy wykonywaniu packshotów najczęściej wykorzystujemy jednolicie białe tło. Dzięki temu, potencjalny klient może skupić całą swoją uwagę na prezentowanym przedmiocie. Packshoty mogą przybierać różną formą – od prostych zdjęć na manekinie do obrazów składających się z wielu ujęć, które oglądający może samodzielnie obracać (360 stopni). Po sesji zdjęciowej fotografie są poddawane szczegółowej obróbce, która ma za zadanie podkreślić najważniejsze cechy produktu, jak faktura materiału, ergonomiczny kształt czy precyzja wykonania detali.

packshot

Zdjęcie 'packshot’

 

📸 Zdjęcie duch – co to takiego?

Zdjęcie typu “duch” to bardzo popularna i jedna z najbardziej pożądanych przez klientów forma przedstawiania produktu. Wymaga dużego nakładu pracy i czasu, ale uzyskiwane dzięki niej efekty wynagradzają wysiłek. Przy wykorzystaniu specjalnego manekina, pozwalającego na odłączanie poszczególnych części sylwetki, wykonuje się serię zdjęć, które następnie składane są w jedną całość. Finalnie, produkt ukazany jest jak zawieszony na niewidzialnym człowieku o idealnej sylwetce. Prezentacja jest przez to bardzo estetyczna, a oglądający nie odbiera przedstawianego produktu przez pryzmat urody modela lub modelki. To także idealny sposób na pokazania np. wewnętrznej części pleców marynarki czy sposobu wykończenia kołnierzyka.

duch zdjęcie

Zdjęcie typu 'duch’

📸 Lookbook – co to jest i do czego służy?

Lookbook to seria zdjęć (często przedstawianych w formie albumu cyfrowego lub drukowanego) prezentująca linię, kolekcję czy ogół produktów danej marki. Lookbook ma pokazać jak ubrania prezentują się na co dzień – w naturalnych pozach i przy “zwykłym” użytkowaniu. Model i modelka mogą w nich podskakiwać, spacerować, biegać czy ćwiczyć. Lookbooki wykonuje się najczęściej w warunkach studyjnych. Dzięki temu, precyzyjnie kontrolując światło, jesteśmy w stanie uzyskać dokładnie takie efekty, jakie zakładaliśmy.

Zdjęcie typu Lookbook

🔧 Co to jest szparowanie?

Szparowanie to nic innego, jak wycinanie tła z fotografii produktowej. W efekcie uzyskujemy zdjęcie samego przedmiotu, które możemy umieścić na dowolnym tle. Fotografia ma wtedy dokładnie taki kształt, jak przedstawiany produkt.

Po jakim czasie dostaję gotowe zdjęcia?

Fotografie produktowe typu packshot dostaniesz maksymalnie po czterech dniach, jest to bardzo uzależnione od skomplikowania obróbki.

💰 Czy mogę zobaczyć wasz cennik?

Fotografowane produkty różnią się od siebie tak bardzo, że nie ma możliwości, żeby stworzyć jednolity cennik obejmujący wszystkie okoliczności. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie, a stawka uzależniona jest od konkretnych cech produktu, jego gabarytów i materiałów z których został wykonany. Przedmioty z dużą ilością detali, o niecodziennej fakturze czy wielu zdobieniach potrzebują często wielogodzinnej obróbki, nim trafią na stronę sklepu lub producenta. Retusz prostych przedmiotów, bez problematycznych elementów (np. szkło czy chromowane części) odbywa się dużo szybciej i nie wymaga takiego nakładu pracy.
Nie mamy szerokich progów cenowych jak konkurencja – nasze ceny ustalane są zatem sprawiedliwie na zasadzie: jeden produkt więcej do zamowienia – średnia cena zdjęcia w całym zamówieniu niższa, dlatego nie wstydź się i pytaj 🙂 – >

💰 Od jakiej kwoty przyjmujecie zamówienia?

Zamówienia przyjmujemy od kwoty 200 zł netto.

🔧 W jakim formacie i rozmiarze mogę otrzymać zdjęcia?

W dowolnym! Daj wcześniej znać jakie parametry mamy zachować – jaka rozdzielczość? Jaki format? Nasz rozmiar matrycy aparatu to maksymalnie 50 Mpx.

👁‍🗨 Czy mogę być przy wykonywaniu zdjęć?

Niestety, przebywanie w studiu podczas wykonywania zdjęć nie jest możliwe 🙁

📦 Jaki jest wasz adres na jaki mam przesłać produkty?

STUDIO PH
ul. Racławicka 15-19/607
53-149 WROCŁAW